Garrincha. Samotna gwiazda Ruy Castro

ISBN:

Published:

Paperback

444 pages


Description

Garrincha. Samotna gwiazda  by  Ruy Castro

Garrincha. Samotna gwiazda by Ruy Castro
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | 444 pages | ISBN: | 3.67 Mb

Rok 1958, finały mistrzostw świata w Szwecji. Pierwsze trzy minuty meczu pomiędzy Brazylią i faworyzowaną reprezentacją ZSRR - najwspanialsze trzy minuty w historii futbolu - były momentem, w którym narodziła się legenda Garrinchy, geniusza tegoMoreRok 1958, finały mistrzostw świata w Szwecji. Pierwsze trzy minuty meczu pomiędzy Brazylią i faworyzowaną reprezentacją ZSRR - najwspanialsze trzy minuty w historii futbolu - były momentem, w którym narodziła się legenda Garrinchy, geniusza tego samego kalibru co Pele, Di Stefano, Puskas i Maradona.

Mimo tego, że obie nogi Garrinchy były wygięte w pałąk, przez co wyglądał na kogoś, kto ma trudności z chodzeniem, jego taniec z piłką doprowadził w tym turnieju Brazylię do pierwszego mistrzowskiego tytułu.Garrincha urodził się w 1933 roku na prowincji i trafił do profesjonalnego futbolu dopiero w wieku dziewiętnastu lat po tym, jak odkrył go klub Botafogo. Grał motywowany pasją do futbolu, nie dbając o pieniądze i ignorując taktykę.

W życiu osobistym był równie nieokiełznany i skandalizujący, co na murawie. Jego romans i małżeństwo z piosenkarką Elzą Soares były na ustach całego narodu, zaś połączone talenty obojga w dziedzinach samby i futbolu wyniosły ich wysoko na firmament brazylijskich sław lat 60.

Ale Garrincha nie dożył pięćdziesiatych urodzin, zniszczony w konsekwencji tych samych ekscesów, które uczyniły z niego tak fascynującą postać.Wspaniała biografia Ruya Castro - owoc ponad 500 rozmów ze 170 osobami - opowiada o niezwykłym wzlocie i upadku Garrinchy, który był zarazem sportowym idolem i tragicznie ludzkim bohaterem.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Garrincha. Samotna gwiazda":


kan-nieruchomosci.pl

©2012-2015 | DMCA | Contact us