Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w domu

Ogólne wskazówki dotyczące bezpiecznego pobytu

Zainstaluj nowe zamki podczas przeprowadzki do nowego miejsca zamieszkania. Nigdy nie wiadomo, kto może mieć klucze do twoich drzwi.

Nie chowaj kluczy. Jeśli możesz je ukryć, włamywacz może je znaleźć. Jeśli chcesz mieć w pobliżu dodatkowy klucz, zostaw go zaufanemu sąsiadowi.

Miej dobre, bezpieczne zamki. Użyj dodatkowych rygli na wszystkich zewnętrznych zamkach. Zamknij za sobą drzwi.

Zainstaluj system alarmowy. Opublikuj drzwi i okna, że ​​rezydencja jest zaalarmowana.

Nie wpuszczaj obcych do swojego domu. Użyj wizjera i poproś o identyfikację. Osoby prowadzące legalną działalność gospodarczą chętnie wykażą się tożsamością.

Zgłoś zepsute latarnie uliczne. Dobrze oświetlone miejsca odstraszają włamywaczy, zabierając im kryjówki.

Nie zostawiaj razem kluczyków do domu i samochodu. Osoby obsługujące parkingi publiczne mogą szybko dorobić klucze i uzyskać adres z rejestracji pojazdu.

Nie udzielaj informacji obcym przez telefon.

Zgłoś podejrzane osoby. Należy zgłosić nieznajomych kręcących się w Twojej okolicy lub osoby zadające dziwne lub niejasne pytania dotyczące Twoich sąsiadów i ich miejsca pobytu.

Przechowuj drabiny w środku. Drabiny są zaproszeniem dla włamywaczy i mogą zapewnić szybki i łatwy dostęp do niezabezpieczonych okien na piętrze.

Odłóż rzeczy. Nie zostawiaj artykułów na chodnikach, trawniku lub werandzie w miejscach łatwo dostępnych dla ogółu społeczeństwa.

Zamknij bramy garażowe. Czy w domu, czy poza nim. Otwarte i puste zwykle oznacza pusty dom i umożliwia włamywaczom łatwy dostęp do drzwi wewnętrznych, będąc niewidocznym z ulicy.

Podczas pracy na strychu, w piwnicy lub w innym miejscu z dala od głównej części domu – ZABLOKUJ.

Efektywnie używaj świateł. Światło jest jednym z najlepszych środków odstraszających przestępczość. Użyj go na swoją korzyść. Kiedy wychodzisz, zostaw kilka włączonych świateł w różnych częściach domu. Aby oświetlić ewentualne kryjówki na zewnątrz domu, należy użyć zewnętrznych świateł wejściowych i słupków.

Przytnij krzewy z drzwi i okien, aby wyeliminować możliwe obszary ukrycia.

Mają skuteczne zamki do okien. Przewiercenie górnej części dolnego skrzydła okiennego i dolną część skrzydła górnego oraz wbicie małego gwoździa w otwór może zapewnić bezpieczne i dyskretne zamknięcie.

Zmieniaj swoją rutynę. Ta sama rutyna może pozwolić potencjalnemu włamywaczowi obserwować i uczyć się twoich ruchów i wiedzieć, kiedy twój dom prawdopodobnie będzie pusty.

Sprawdź referencje. Renomowane firmy zajmujące się sprzątaniem i majsterkowaniem z przyjemnością udzielą Ci referencji.

Podczas wakacji skosić trawnik, zatrzymać dostawy, pozostawić światła na zegarach i poprosić zaufanego sąsiada o sprawdzenie domu.

Spisuj swoje rzeczy. Prowadź wykazy numerów seryjnych. Rób kolorowe zdjęcia przedmiotów bez numerów seryjnych, takich jak biżuteria i dzieła sztuki.